Szeptember 11-én iskolánk 9/C valamint KSZ11/7 osztályának turisztikai technikus, szakács, pincér-vendégtéri szakember és cukrász tanulói oktatóik – Hugyeczné Fábián Márta, Harsányi Márton, Kern Szilárd – kíséretében körbejárták Békéscsaba belvárosát. Turista útvonaluk első állomása a Munkácsy Emlékház volt, majd ezt követte a Csabagyöngye Kulturális Központ. Útjukat az István malom érintésével folytatták. Ez után következett szépen sorban a Széchenyi liget, az Evangélikus nagytemplom és kistemplom valamint a Páduai Szent Antal-társszékesegyház. Tanulmányi sétájukat folytatva megtekintették a Polgármesteri Hivatal és a Tourinform Iroda épületét, végezetül a Szlovák Kultúra Házát és a benne található Panziót. Oktatójuk örömmel mesélte, hogy itt sikerült elcsípniük egy paradicsom befőzési bemutatót is. Összességében elmondhatjuk, hogy egy fárasztó, de szép, érdekes és tartalmas napot hagytak a hátuk mögött. Reméljük, az így szerzett tapasztalatokat kamatoztatni tudják majd tanulmányaik során.
Tanulóink turistáskodása városunkban
Categories:
Related Post
Siker a Nagy Diák Klímateszt középdöntőjében és döntőjébenSiker a Nagy Diák Klímateszt középdöntőjében és döntőjében
Nagy Diák Klímateszt online fordulóján iskolánk 8 tanulója (Hrivnák Roland 9/C, Tari Krisztián 1/9/1, Botás Zsuzsanna KK12/D, Kovács Alíz KK12/D, Varga Viktória Szilvia KK 12/D, Szemán József KK12/F, Márta László
ÁSZÉVÁSZÉV
Az ÁSZÉV (Ágazati és ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgyak versenye) I. interaktív fordulója 2021. 02. 22-23-án került megrendezésre. Ezt a tudáspróbát az Innovációs és Technológiai Minisztérium hirdette meg nappali
Utazás 2022. kiállításUtazás 2022. kiállítás
A 13. és 14. évfolyamos turisztikai szaktechnikus tanulóink március 3-án az Utazás 2022. Kiállításralátogattak el Bánszki Árpádné és Fábián Márta oktatók kíséretében. A rangos nemzetközi esemény központi témája a turizmus

