Szeptember 11-én iskolánk 9/C valamint KSZ11/7 osztályának turisztikai technikus, szakács, pincér-vendégtéri szakember és cukrász tanulói oktatóik – Hugyeczné Fábián Márta, Harsányi Márton, Kern Szilárd – kíséretében körbejárták Békéscsaba belvárosát. Turista útvonaluk első állomása a Munkácsy Emlékház volt, majd ezt követte a Csabagyöngye Kulturális Központ. Útjukat az István malom érintésével folytatták. Ez után következett szépen sorban a Széchenyi liget, az Evangélikus nagytemplom és kistemplom valamint a Páduai Szent Antal-társszékesegyház. Tanulmányi sétájukat folytatva megtekintették a Polgármesteri Hivatal és a Tourinform Iroda épületét, végezetül a Szlovák Kultúra Házát és a benne található Panziót. Oktatójuk örömmel mesélte, hogy itt sikerült elcsípniük egy paradicsom befőzési bemutatót is. Összességében elmondhatjuk, hogy egy fárasztó, de szép, érdekes és tartalmas napot hagytak a hátuk mögött. Reméljük, az így szerzett tapasztalatokat kamatoztatni tudják majd tanulmányaik során.
Tanulóink turistáskodása városunkban
Categories:
Related Post
Bizonyítványosztás – 12.BBizonyítványosztás – 12.B
Ma is megható búcsúzásnak lehettünk tanúi az aulában. A 12.B osztály vehette át érettségi bizonyítványát, mellé pincér szakképesítésüket is. Szerencsére jutott dicséretből, jutalomkönyvből is a jól teljesítő diákoknak, no meg
Szakmai gyakorlat MáltánSzakmai gyakorlat Máltán
A 2024-1-HU01-KA121-VET-000220894 számú „Európai körutak a Keri vezetésével” (European tours guided by Keri”) ERASMUS+ pályázat keretén belül 4 turizmus-vendéglátás ágazatban tanuló diák vesz részt 2025. április 13. és 2025. május
Ünnepi műsorÜnnepi műsor
Nemzetiszínbe öltözött gyönyörű, napfényes aulánk, hogy közösen emlékezzünk a márciusi ifjakra! Azokra az egykori fiatalokra, akik példát mutatnak ma is nekünk hazaszeretetből, elkötelezettségből, bátor kiállásból. Színvonalas ünnepi műsorunkat Mák Beáta

