Bizonyos vélemények szerint a pálinkakészítés művészet és egyben tudomány is. Ennek a teóriának „járt utána” iskolánk két oktatója – Szaszákné Pallag Erzsébet és Bárdos-Zsiga Csaba – az 1/13/A osztály Élelmiszer-ellenőrzési technikus csoport lelkes tagjaival. Történt ugyanis, hogy ez a csapat nemrégiben az Árpád Pálinka Manufaktúrában járt, ahol az erjedésipari technológiák („leánykori nevén”: pálinka készítés) rejtelmeibe avatták be őket. Itt betekintést nyerhettek a cefrézési valamint a főzési, lepárlási folyamatokba is. Külön köszönet jár a tulajdonosnak, Nagy Árpádnak, aki részletes, közérthető, izgalmas „tárlatvezetést” tartott számukra.
Tanítási óra hazánk egyik legjobb pálinkafőzdéjében
Categories:
Related Post
Látogatás a Sirha kiállításonLátogatás a Sirha kiállításon
Március 7-én a 11/B osztály szakács csoportja Balog Katalin szakoktatónkkal Budapestre, a Sirha kiállításra látogattak el. Megnézték a közétkeztetési szakácsversenyt, ahol sok szakmai kiállítóval találkoztak, akiktől informaciót kaptak a vendéglátásban
Szájmaszkos, fertőtlenítőszeres tanévkezdésSzájmaszkos, fertőtlenítőszeres tanévkezdés
Komoly szabályok betartása mellett, kedden reggel iskolánkban is elkezdődött az új tanév. A hagyományos szabadtéri évnyitó ünnepség sajnos elmaradt, mivel éppen ekkor csapkodó villámok közepette, zuhogó eső formájában megérkezett az
Euroskills 2025Euroskills 2025
Gratulálunk minden versenyzőnek, a kiváló teljesítményéért! Hajrá magyarok!








