+3666529382

Európai Méhnyakrák Megelőzési Hét

Minden évben január 3. hete az Európai Méhnyakrák Megelőzési Hét. Ebből az apropóból tartott figyelemfelhívó akciót iskolánk védőnője, Sznopek Anita és iskolai szociális segítőnk, Pálhegyi Péterné Éva. A tanulók információt kaptak a HPV vírus lehetséges terjedési módjairól, a megelőzés fontosságáról. Tanulóink gyöngyöt fűzhettek saját részre, illetve felajánlhatták azt nőgyógyászati daganattal érintett nőtársaink számára. HPV-vel kapcsolatos totót tölthettek ki, színezhettek, pozitív gondolatokat tartalmazó üzeneteket is húzhattak. Jövő héten csütörtökön, január 25-én pedig idén is csatlakozunk a Csaba Centerben megrendezésre kerülő városi rendezvényhez, ahová eljuttatjuk majd a felajánlott karkötőket, kiszínezett mályvavirágokat, melyek segítségével együttérzésünkről biztosíthatjuk a daganatos betegségben szenvedőket. Erre a programra is várjuk iskolánk tanulóit és dolgozóit egyaránt.