Megemlékezés az 1956-os forradalom és szabadságharcról

„Elég volt a megalázottságból, a félelemből és kiszolgáltatottságból, az éjszakai elhurcolásokból és a rögtönítélő népbírósági perekből!” – skandálta a feldühödött tömeg 1956. október 23-án, amikor is megkezdődött a sztálinista diktatúra elleni forradalom és a szovjet megszállás ellen folytatott szabadságharc. Ma iskolánk főépületében és a Lencsési lakótelepi telephelyünkön is megemlékeztünk a 20. századi magyar történelem legmeghatározóbb eseményéről. A Mák Beáta tanárnő által összeállított műsort Nehéz Ilona KK 12/D, Pál Miklós 11/C, Szántó Boglárka és Tóth Zoé 1/9/2 osztályos tanulók megrendítő előadásában láthattuk.

Related Post

Vietnámi delegáció Békéscsabán: Kölcsönös tanulói csereprogram a gasztronómia jegyébenVietnámi delegáció Békéscsabán: Kölcsönös tanulói csereprogram a gasztronómia jegyében

2024. szeptember 24-én megérkezett a vietnámi Ho Si Minh-városból az az öt fős delegáció – két oktató és három tanuló-, akik a Békéscsabai SZC Zwack József Technikum és Szakképző Iskolában