Október 16-án ünnepeltük az Élelmezés Világnapját és a Kenyér Világnapját is. Ebből az alkalomból a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karán rendeztek egy szakmai napot, melynek az volt a célja, hogy közelebbről bemutassák az élelmiszermérnöki képzés sokszínűségét.
Azokat a tanulókat várták, akik nagy elhivatottsággal érdeklődnek az élelmiszeripar iránt és a továbbtanulási szándékukat is ebbe az irányba tervezik.
Iskolánkat a 2/14/E osztályból Nehéz Ilona, a 13/A osztályból Lengyel Szilvia, a 12/D osztályból Felföldi Fédra, a 11/D osztályból Laurinyecz Fruzsina és Trubó Emma képviselte. Számos érdekes előadást hallhattunk a kenyerek világáról, a kovászolás fontosságáról, az élesztő titkairól és a csokoládé készítés apró mozdulatait is elleshettük.
A barátságos környezet és a hasznos ismeretek azt erősítették a tanulókban, hogy érdemes tanulni, és továbbtanulni! A kísérő tanárok Molnárné Iván Éva és Balázs Katalin voltak.
Élelmezés- és Kenyér Világnapja
Related Post
Szakmai nap a Munkácsy HotelbenSzakmai nap a Munkácsy Hotelben
Június 15-én a 9.C osztály szakmai programon vett részt a békéscsabai Munkácsy Hotelben. Tájékoztatást kaptak a hotel szobáiról, szolgáltatásairól, rendezvényeiről, gasztronómiájáról. A körbevezetés során megtekintettek egy Deluxe lakosztályt, a wellness
Séf The World döntőSéf The World döntő
SÉF the World – „HENTESMENTES”- remekelt a döntőben iskolánk csapata! A Magyar Természetvédők Szövetsége a Közétkeztetők és Élelmezésvezetők Országos Szövetségével együttműködve környezetvédelmi vetélkedőt hirdetett, melynek témája a fenntartható és egészséges
Borkósolóval egybekötött üzemlátogatásBorkósolóval egybekötött üzemlátogatás
A Zwackos diákoknak március 21-én egy borkóstolóval egybekötött üzletlátogatásra nyílt lehetőségük a Békéscsabai Borháló kereskedésbe. A tanórákon elsajátított ismereteken kívül még sok hasznos információval bővíthették szakmai tudásukat az 1/13/A vendéglátó
