Szeptember 11-én iskolánk 9/C valamint KSZ11/7 osztályának turisztikai technikus, szakács, pincér-vendégtéri szakember és cukrász tanulói oktatóik – Hugyeczné Fábián Márta, Harsányi Márton, Kern Szilárd – kíséretében körbejárták Békéscsaba belvárosát. Turista útvonaluk első állomása a Munkácsy Emlékház volt, majd ezt követte a Csabagyöngye Kulturális Központ. Útjukat az István malom érintésével folytatták. Ez után következett szépen sorban a Széchenyi liget, az Evangélikus nagytemplom és kistemplom valamint a Páduai Szent Antal-társszékesegyház. Tanulmányi sétájukat folytatva megtekintették a Polgármesteri Hivatal és a Tourinform Iroda épületét, végezetül a Szlovák Kultúra Házát és a benne található Panziót. Oktatójuk örömmel mesélte, hogy itt sikerült elcsípniük egy paradicsom befőzési bemutatót is. Összességében elmondhatjuk, hogy egy fárasztó, de szép, érdekes és tartalmas napot hagytak a hátuk mögött. Reméljük, az így szerzett tapasztalatokat kamatoztatni tudják majd tanulmányaik során.
Tanulóink turistáskodása városunkban

Categories:
Related Post

Szájmaszkos, fertőtlenítőszeres tanévkezdésSzájmaszkos, fertőtlenítőszeres tanévkezdés
Komoly szabályok betartása mellett, kedden reggel iskolánkban is elkezdődött az új tanév. A hagyományos szabadtéri évnyitó ünnepség sajnos elmaradt, mivel éppen ekkor csapkodó villámok közepette, zuhogó eső formájában megérkezett az

Zwackos PénzÜgyesekZwackos PénzÜgyesek
A Privátbankár újság és különböző pénzügyi szervezetek versenyt hirdettek a szakképzésben résztvevők számára, Pénzügyi Tudatosság Országos Verseny néven. A verseny jelmondata a következő volt: Legyél te is pénzügyi junior klasszis.

Diákolimpia Fekvenyomás Országos ElődöntőDiákolimpia Fekvenyomás Országos Elődöntő
2022.02.26-án Berettyóújfalun rendezték meg a Diákolimpia Fekvenyomás Országos Elődöntőt, ahol iskolánkat két tanuló képviselte: Török Tamás3/11/6 és Tari Krisztián 1/9/1 osztályos tanulók. A nagyon színvonalas elődöntőt a Berettyóújfalui Szakképzési Centrum