..A szalagavató bálok hagyománya majdnem kétszáz éves múltra tekint vissza, és a feljegyzések szerint az 1830-as években, Selmecbányán rendezték meg az elsőt. Azokban az időkben még “valétálás” volt a neve, ami a latin eredetű “Valete” szóból ered, ami annyit jelent, hogy “Éljetek boldogul!”. Alapvetően a szokások nem sokat változtak az idők során. A szalag az iskolához tartozás jelképe, melyet a végzős diákok szíve fölé, az elválás szimbolizálásaként tűztek fel.”
A mi diákjainknak most szombaton tűzték fel osztályfőnökeik a szalagokat, melyek azt jelképezik, hogy tanulóink egyre közelebb kerültek a szakmai vizsgákhoz, érettségihez.
Ebben a tanévben iskolánk adott helyet a szalagavatónak, ahol a végzős tanulók ünnepélyes keretek között megkapták az utolsó évüket jelző szalagot. Az eseményen készült képeket ide kattintva tudja megtekinteni!
„Elbocsátlak téged is, mint mindenkit: felelős vagy minden emberért, aki veled él, s el kell számolnod minden fillérrel, amit magadra költesz, minden örömmel, amit magadba zártál, és minden boldog pillanattal,
Június 4-én emlékeztünk meg az 1920-as trianoni békeszerződés aláírásának évfordulójára. A városi megemlékezésen részt vett iskolánk a Trianon téren két tanulójával, Baji- Timkó Gergely Jánossal (9.B) és Sánchez Anabel Zitával