Békéscsabai SZC Zwack József Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

Zwackos sikerek az ÁSZÉV-en

2018. április 9-10-én került megrendezésre az Ágazati és ágazaton kívüli szakmai érettségi vizsgatárgyak versenyének (ÁSZÉV) országos döntője.

A versenyen a Zwack tagiskolát vendéglátóipar ágazatban 5 tanuló képviselte, akiknek vendéglátó gazdálkodás, szakmai számítás, marketing, értékesítési és termelési ismeretek, élelmiszerismeretek tudásukról kellett számot adniuk írásban és szóban.

Dobrocsi Bence Csaba 12/B vendéglátászervező tanuló országos 8. helyen végzett, ezzel a felsőoktatásba jelentkezés esetén +100 pontot szerzett.

A 12/C vendéglátásszervező osztályból Gálik Nikolett 15. és Kovács Gábor 16. helyen végeztek, így továbbtanulásukhoz +50 pontot szereztek.

A 12/C vendéglátásszervező osztályból Beleznai Alecandra 20. és Benyovszki Balázs a 23. helyen végzett, így továbbtanulásukhoz +25 pontot kapnak.

Felkészítő tanáraik: Szabó Dezső, Harsányi Márton, Balog Katalin, Hanyecz Ernőné, Molnárné Iván Éva, Dorkó Iván, Szlatki Dániel.

Gratulálunk a szép eredményhez!


Aranyérem a gasztronómiai versenyen

2018. április 6-án Debrecenben került megrendezésre a XV. Gál Sándor Gasztronómiai Emlékverseny, melyen iskolánkat Képíró Gergely, Simcsik András és Szabó Ákos Mihály képviselte szakács kategóriában. 

Hidegkonyha kategóriában Képíró Gergely 14/B vendéglátásszervező tanulónk Marinált lazac cukkiniszőnyegen, zellerpürével; Pisztáciás csirkemell bébirépával, petrezselymes burgonyával, grillezett laskagombával; Csokitorony francia morzsával, limehabbal kreációja I. helyezést, arany minősítést ért el. A zsűri angol nyelvű bemutatkozó videóját különdíjjal jutalmazta. 

A szabadtéri főzőversenyen 40 csapat indult, ahol Szabó Ákos Mihály és Simcsik András 14/B vendéglátásszervező tanulóink Birsalmás kacsaaprólék levest és Kacsatepertős gránátkockát készítettek. Munkájukkal IV. helyezést és aranyminősítést értek el. A zsűri különdíjjal jutalmazta a munkavégzés folyamatát.

Felkészítő tanár: Horváth Ferenc 

Gratulálunk a szép eredményhez!


Aranyérem a megyei Diákolimpián

A Mezei futás Diákolimpia Békés megyei fordulóját 2018. április 5-én Orosházán a Bogárzói lóversenypályán rendezték.

Zahorán Adrienn 10/C turisztika szervező, értékesítő tanuló VI. korcsoportban egyéni 1. helyezést ért el, ezzel továbbjutott az országos versenyre.

Felkészítő tanár: Döge Sándor

Gratulálunk a kiemelkedő teljesítményhez és sok sikert kívánunk az országos döntőhöz! 


OSZKTV regionális forduló

A SULISZERVIZ Oktatási és Szakértői Iroda Kft. által szervezett Országos Szakközépiskolai Közismereti Tanulmányi Verseny regionális döntőjébe humán tantárgycsoport kategóriában Aszódi János, Gecsei Kitti, Gulyás Antónia és Nagy Balázs jutott be. A regionális döntőben Gecsei Kitti 1., Aszódi János 2., Gulyás Antónia 4. és Nagy Balázs 8. helyezést ért el.

Felkészítő tanár: Tóth Péter

A reál tantárgycsoport kategóriában Felegyi Dominik regionális 6. helyezést ért el, mellyel az országos listán a 12. legjobb eredményt tudhatja magának.

Felkészítő tanárok: Molnár Erzsébet és Moravszki János.

Az országos döntőben Felegyi Dominik, Gecsei Kitti és Aszódi János fogja iskolánkat képviselni.

Gratulálunk a szép eredményhez! Sok sikert kívánunk az országos döntőhöz!


ÁSZÉV eredmények

A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal Ágazati és ágazaton kívüli szakmai érettségi vizsgatárgyak versenye országos döntőjébe vendéglátásszervező szakon Dobrocsi Bence Csaba 12/B, Benyovszki Balázs, Beleznai Alexandra, Gálik Nikolett, Kovács Gábor 12/C osztályos tanulók jutottak be.

A verseny összetett, vendéglátó gazdálkodás, élelmiszer ismeret, szakmai számítás, marketing tantárgyak témaköreiből kellett feladatokat megoldani.

Felkészítő tanárok: Dorkó Iván, Harsányi Márton, Molnárné Iván Éva, Szabó Dezső, Szlatki Dániel.

Gratulálunk a szép eredményhez! Sok sikert kívánunk az országos döntőhöz!


XXII. Hajnal Imre Matematika Tesztverseny

A Bolyai János Matematikai Társulat Békés Megyei Tagozata a GYSZC Harruckern János Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája, Szakiskolája és Kollégiuma, a Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium, a MTA SZAB Békés Megyei Testülete Matematika Tudományos Műhelye támogatásával ebben az évben is megszervezte a XXII. Hajnal Imre Matematika Tesztversenyt.

Iskolánkat Gulyás Raul 1/9/1 osztályos eladó tanuló képviselte és a szakközépiskolások kategóriában megyei 2. helyezést ért el.
A verseny érdekessége, hogy a diákok évfolyamtól függetlenül mérik össze tudásukat.

Felkészítő tanár: Melisné Hrivnák Mária

Gratulálunk a szép eredményhez!


Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny 2017/2018.

A Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Kollégium és Gyula Város Önkormányzata által meghirdetett Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny megyei fordulóján Szabó Gréta 11/C turisztika szervező, értékesítő szakos tanulónk 2. helyezést ért el.

Felkészítő tanár: Pcsolinszky Júlia

Gratulálunk a szép eredményhez!


Ezüstérem a megyei Diákolimpián

 Szarvason rendezték meg a Diákolimpia röplabda megyei döntőjét, ahol a megyei elődöntőt 100 %-osan teljesítő csapatunk szoros küzdelemben egy nyertes és egy vesztes mérkőzést követően ezüstéremmel zárta a tornát.

A csapat tagjai: Gémes Gréta, Krajcsó Alexandra, Uhrin Bettina, Frisnyicz Vivien, Roszik Renáta, Medovarszki Vivien, Szatmári Katalin, Kovács Petra, Gálik Kamilla, Bagyinka Csenge

Felkészítő tanár: Sajben Gábor

Gratulálunk a szép eredményhez!
 


Darts Diákolimpia 2017/18.

A Magyar Diáksport Szövetség a 2017/18-as tanévben 31. alkalommal közel 60 sportágban 6 korcsoportban hirdette meg  az általános és középiskolások számára a Diákolimpiát, melynek célja az iskolai sport tehetséggondozása, a sport népszerűsítése, valamint az egészséges életmódra nevelés. 
 
2018. március 10-én Budapesten került sor a darts sportág országos döntőjére, ahol Orosz Gréta 10-es szakács tanulónk 4. helyezést ért el.
 
Gratulálunk a kimagasló eredményhez!
 

Bronzérem a megyei Diákolimpián

 

Szeghalmon rendezték meg a Diákolimpia kézilabda megyei döntőjét, ahol iskolánkat amatőr lánycsapatunk képviselte. 
A lányok szoros küzdelemben bronzérmet nyertek a tornán. 
 
A csapat tagjai: 
 
Felkészítő tanár:  Döge Sándor 
 
Gratulálunk a diákoknak és edzőjüknek a szép eredményhez!

 


Tartalom átvétel