Az Erasmus+ KA1 "A Kerisek meghódítják Európát" beszámoló Málta


Az Erasmus+ KA1 "A Kerisek meghódítják Európát" 2018-1-HU01-KA116-047223 projektszámú pályázat keretében 6 diák vesz részt tanulói mobilitásban 2019. március 16. és április 16. között Máltán.
A vendéglátás-turisztika szakmacsoportban tanuló diákjaink a Taproom étteremben (Valletta), a Sciacca étteremben (Paceville) és a Bella Vista hoteleben (San Paul) teljesíthetik az egy hónapos összefüggő szakmai gyakorlatukat.
Tanulóink átfogó képet kapnak az elegáns szállodák és éttermek munkaszervezési folyamatairól, és részt vesznek az ott folyó munkákban.
A szakmai munka mellett kulturális programokra is van lehetőségük, melynek során diákjaink megismerhetik Málta számos nevezetességét.
A hónap hasznosan telik el, hiszen a szakma gyakorlása mellett betekintést nyernek a máltai kultúra világába, szakmai szókincsük gyarapodik, sikerrel kommunikálnak angol nyelven a munkahelyeken és a hétköznapi szituációkban is.


A résztvevők:

Czirok Enikő (2/10/5)
Fésűs Adrián (11/C)
Ivánka Szabina (14/B)
Kovács Emőke (14/B)
Lehoczki Csilla (11/A)
Szűcs Patrik (10/A)