Keris sikerek a SzakmaSztár elődöntőjén


2019. január hónapban került sor a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által szervezett szakmai verseny írásbeli fordulójára. Iskolánk végzős cukrász, eladó, kereskedő, pincér, szakács, vendéglátásszervező tanulói is részt vettek a megmérettetésen. Diákjaink több mint 20 %-a 60 % felett teljesítette az írásbeli feladatokat, így a szakmai vizsga írásbeli feladatrésze alól felmentést kapnak.

11 tanulónk kiváló teljesítménye alapján bekerült az ország legjobbjai közé.

Cukrász szakmában Joó Leona és Kiss Nikolett Adrienn a legjobb 14 közé, eladó szakmában Kendrella Dominika Krisztina a legjobb 13 közé, szakács szakmában Bencsik Richárd, Hajdu Márk, Mohácsi Márk és Patzer Attila Gábor a legjobb 9 közé, a vendéglátásszervező szakmában Beleznai Alexandra, Bíró Martin, Gálik Nikolett és Kesjár Viktória a legjobb 9 közé került be.

A hétvégi elődöntő alapján Joó Leona és Kiss Nikolett Adrienn cukrász, Bencsik Richárd, Hajdu Márk, Mohácsi Márk és Patzer Attila Gábor szakács, Bíró Martin és Kesjár Viktória vendéglátásszervező kategóriában bejutott a legjobb 6-6 versenyző közé. A döntőre 2019. március 12-14-e között kerül sor Budapesten.

A verseny 1. fordulójában a versenyzők elméleti tudásukról adtak számot.

Felkészítő tanáraik: Dorkó Iván, Gecsei Tamásné, Havas Istvánné, Hódos Krisztián, Horváth Ferenc, Molnárné Iván Éva, Rau Tamás, Szlatki Dániel, Tuska János.

A verseny elődöntőjében gyakorlati tudásukat, míg a döntőben gyakorlati tudásukat és szakmai idegen nyelvi kommunikációjukat mérik össze.

Felkészítő tanáraik: Balog Katalin, Czövekné Szabó Annamária, Hódos Krisztián, Kis Gabriella, Kiss Csanád Árpád, Kovács Péter, Lipcsei László István, Szigetvári Péter Balázs.

Gratulálunk a szép eredményhez! Sok sikert kívánunk a döntőben!